شهریور 92 - زندگی شیرین
سفارش تبلیغ
صبا

http://zendegysherin.ParsiBlog.com
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

یوگا در قالب ورزش عرفان انحرافی را ترویج می دهد.این ورزش انرژی های طبیعی را بزرگ کرده هم عرض خداوند و کم کم برتر از خداوند می کند آنهم در لحظاتی با نفو

آ

آموزش ماها یوگا ( بررسی برای یافتن خویش )

ذ پذیری بالای ذهن . (جهت آگاهی بیشتر دوستان )


[ پنج شنبه 92/6/21 ] [ 11:32 صبح ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

 

مردم امیدوار باشند یا نگران؟
سه شنبه 5 شهریور 1392 ساعت 10:54
مخالفان می‌گویند: در اغلب کشورهایی که موفق به کنترل تورم‌های چندرقمی و خطرناک شده‌اند، ریاست کل بانک مرکزی در دست یک اقتصاددان خبره و باتجربه بوده است. درواقع این‌روز‌ها گماردن یک اقتصاددان در راس بانک مرکزی به اصلی تبدیل شده که کمتر کشوری حاضر به شکستن این قاعده است.
مردم امیدوار باشند یا نگران؟

گروه اقتصادی ؛ هرچند به رغم اختلاف نظرهای بسیار در انتخاب رییس کل بانک مرکزی سرانجام ولی الله سیف موفق به تصاحب این کرسی شد؛ اما برخی چندان به تداوم ریاست او در دولت یازدهم امیدوار نیستند. عدم هماهنگی کامل با اعضای دولت و اصرار بر استقلال بانک از عمده دلایلی است که تحلیلگران را به پایدار ماندن حضور سیف بدبین کرده است به همین جهت این عده از کار‌شناسان تکرار سرنوشت مظاهری رییس کل اسبق این بانک را برای سیف محتمل می‌دانند.

«ما می‌خواهیم طرح تحول اقتصادی را اجرا کنیم بنابراین تیم ‏اقتصادی باید هماهنگ‌تر شود.» ‏ شاید این جمله احمدی‌نژاد که در پاسخ به چرایی عزل طهماسب مظاهری رییس کل بانک مرکزی عنوان کرده بود؛ از خاطر‌ها رفته باشد اما همین عقیده احمدی‌نژاد سبب شد مدیری مستقل از دولت که سعی در کاهش نقدینگی داشت؛ برکنار و محمود بهمنی، برای ایفای نقش کیف پول احمدی‌نژاد وارد میدان شود.


[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 4:24 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

 

از 75 میلیون جمعیت ایران خیلی‌ها به سفرهای خارجی رفته‌اند، بعضی‌ها هم از مرزهای کشور پا بیرون نگذاشته‌اند و گروهی هم موفق نشده‌اند از شهر زادگاه خود بیرون بروند.


کشورهایی که ایرانی‌ها برایش پولهای فراوان خرج می‌کنند

گروه دوم و سوم، موضوع این بحث نیستند چون حرف ما درباره گروه اول است که در آمار گردشگران جهان شمرده می شوند.

آنها که به سفر خارجی می روند گذشته از میل و علاقه به این کار، پول هم دارند البته نه این که همه آنها جزو ثروتمندان جامعه باشند، ولی بی شک پولی که برای سفر خارجی خرج می کنند، لطمه ای به روال عادی زندگی شان نمی زند و برای همین می توانند بی دغدغه سفر کنند.

پس برای رفتن به خارج کشور باید پول کافی داشت و هر چه قدر پول کنار گذاشته شده برای سفر بیشتر باشد می توان به کشورهای سطح بالاتری سفر کرد و از امکانات بهتری برخوردار شد.

در بین جمعیت ایران کسانی هستند که با همین پشتوانه قوی مالی می توانند بدون محابا پول خرج کنند و به بهترین نقاط تفریحی جهان بروند، شاید هم نتوان نقطه ای از دنیا را پیدا کرد که پای ایرانی ها به آن باز نشده باشد، ولی در مجموع تجربه سال های اخیر نشان می دهد بیشتر ایرانیانی که برای تفریح به خارج کشور می روند، کشورهای خاصی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند؛ شاید به علت هزینه های کمتر آن، نزدیکی آن کشورها به ایران و شاید به واسطه نزدیکی فرهنگ های دو کشور.

امارات، کشور مدعی

رفاه حاصل از منابع غنی نفت و گاز اگر یک مصداق داشته باشد حتما کشور امارات است. شهر دبی نماد زندگی پرتجمل است.

دراین شهر همه چیز لوکس و پیشرفته است، بازارها و پارک های تفریحی آن منحصر به فرد است و همه خدمات به بهترین شکلش ارائه می شود.

برای همین است که از سراسر دنیا به این کشور روانه می شوند و ما ایرانی ها هم اگر قصد سفر خارجی داشته باشیم و بتوانیم درهم گرانقیمت را بخریم، امارات را حتما در اولویت قرار می دهیم.

راز موفقیت امارات در اقتصاد باز آن است، چون شیوخ این کشور می دانند برای یک سرزمین کوچک با آب و هوایی بیابانی که سابقه تاریخی چندانی هم ندارد، بهترین راه کسب درآمد واداشتن گردشگردان به سفر و پول خرج کردن با دست و دل بازی است.

ترکیه، تفریح در همین نزدیکی ها

ترکیه چه آن هنگام که در زمان پادشاهی کورش زیر نظر حکومت هخامنشیان قرار گرفت و چه آن زمان که امپراتوری روم شرقی در آن اقتدار داشت و چه وقتی که عثمانی ها در این گوشه از دنیا حکومتی عریض و طویل داشتند همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است ، روزی به عنوان بخشی از خاک کشور که باید آن را حفظ کرد و روزی به عنوان حکومتی متجاوز که باید خاک ایران را از طمع سلاطینش مصون نگه داشت.

حالا اما وضع فرق کرده است چون نه تجاوزی در کار است و نه حراستی. ایران و ترکیه امروز دو کشور همسایه اند که میانشان صلح برقرار است و مردمانش با آسودگی به دو سوی مرز می روند ؛ هرچند واقعیت ناخوشایند این است تعداد ایرانیانی که به ترکیه می روند بیش از ترک هایی است که به ایران می آیند.

شاید به این علت که ما برای گردشگری ایران خوب تبلیغ نمی کنیم و امکانات جذابی برای جلب گردشگر ایجاد نکرده ایم که علت هر چه هست نتیجه این شده که بیشتر ایرانی ها برای رفتن به سفر خارجی به اولین گزینه ای که فکر می کنند، ترکیه است.

این کشور هم دیدنی های باستانی دارد و هم جذابیت های مدرن. اینجا برای مذهبی ها هم جذاب است، چون با سفر به ترکیه می توان به مسجد ایاصوفیه و سلطان سلیم و سلطان احمد سری زد و در کنار بازدید از ویرانه های رومی، کوه نمرود، کتابخانه سلسوس و کوه های مه آلود شرق دریای سیاه، دمی هم با خدا بود.

شاید این تلفیق به ظاهر ناهمخوان که اتفاقا همخوانی زیادی با هم دارند و یکدیگر را تکمیل می کنند دلیل سفر شمار زیادی از ایرانیان به ترکیه باشد ؛ کشوری که از تاریخ، فرهنگ و طبیعتش بیشترین نفع را می برد.

مالزی، معجونی دلنشین


[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 4:15 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

سفر و پول خرج کردن با دست و دل بازی است.

ترکیه، تفریح در همین نزدیکی ها


[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 4:14 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

مالزی، معجونی دلنشین


[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 4:13 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

 تایلند، پیوند با طبیعت


[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 4:12 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]
یوگا چه فوایدی دارد؟

 
سلامت نیوز : برخی افراد تصور می کنند که یوگا شبیه ژیمناستیک است و چون آنها مسن و دارای اندام نامتناسب و یا عضلات خشک هستند، نمی توانند تمرینات یوگا را انجام دهند. اما حقیقت این است که شما هرگز برای بهبود انعطاف پذیری بدن پیر نیستید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ ؛ برخی تمرینات یوگا با کشش مناسب عضله همراه هستند. این تمرینات موجب آزاد شدن اسید لاکتیک تولید شده در عضلات می شوند و سبب خشکی، فشار، درد و خستگی می گردند. همچنین یوگا حرکات مفاصل را افزایش داده و موجب افزایش لغزندگی مفاصل و بهبود حرکات بدن می شود.

یوگا تنها عضلات را تقویت نمی کند بلکه موجب قوی شدن همه بافت های نرم بدن از جمله رباط ها، تاندون ها و بافت های اطراف ماهیچه می شود. صرف نظر از سطح تمرینات، فواید این ورزش در مدت کوتاهی پدیدار می شود. در یک مطالعه مشخص شد که بعد از 8 هفته از شروع تمرینات 35 درصد بهبودی در انعطاف پذیری تنه و شانه ها مشاهده می شود.

یوگا و قدرت

برخی تمرینات یوگا قدرتی بوده و به بهبود توانایی عضلات کمک می کنند. حرکات ایستاده موجب افزایش قدرت عضله پشت ران و عضلات شکم می شوند.

یوگا به بهبود حالت بدن کمک می کند

با افزایش انعطاف پذیری و قدرت، حالت بدن بهتر می شود. یکی دیگر از مزایای یوگا افزایش آگاهی بدن است. به این معنی که در صورت خمیده شدن و قوز کردن، شما سریع متوجه حالت بدن شده و آن را اصلاح می کنید.

یوگا تنفس را بهبود می بخشد

به دلیل تنفس عمیق در حین تمرینات یوگا، ظرفیت ریه و توانایی ورزش افزایش می یابد، اثرات آدرنالین (هورمون استرس) خنثی می شود و در نتیجه موجب  تمدد اعصاب وریلکسیشن می گردد. اما یوگا شامل تمرینات هوازی مانند دویدن و دوچرخه سواری نیست.

یوگا یعنی کاهش استرس و افزایش آرامش

حتی پس از اولین جلسه کلاس یوگا، شما قادرید کم شدن استرس را حس کنید. برخی تمرینات یوگا شامل تکنیک های مدیتیشن است که موجب تنفس عمیق، تسلط بر ذهن و توقف صدای ذهن که معمولا به دلیل استرس ایجاد می شود، می گردد.

خصوصیت ضد استرس یوگا یک پاسخ بیوشیمیایی است. کاهش کاتکول آمین ها (هورمون هایی که در پاسخ به استرس و توسط غدد آدرنال یا فوق کلیوی تولید می شوند) و کاهش سطح واسطه های عصبی از جمله دوپامین، نور اپی نفرین و اپی نفرین در نتیجه تمرینات یوگا ، موجب احساس آرامش می شود.

در برخی تحقیقات به ارتباط بین یوگا و افزایش هورمون اکسی توسین اشاره شده است. این هورمون به نام هورمون اعتماد وارتباط مشهور است وموجب افزایش آرامش و بهبود ارتباط با دیگران می شود.

یوگا، تمرکز و خلق وخو

بهبود توانایی  تمرکز و خلق وخو از مزایای یوگا به شمار می رود. افرادی که یوگا کار می کنند اغلب خوشحال به نظر می رسند و تمرکز ذهنی خوبی دارند. در تحقیقات اخیر،  اثرات یوگا بر افسردگی مورد مطالعه قرار گرفته اند. این اثرات مثبت به دلیل افزایش سطح اکسیژن مغز در نتیجه تمرینات یوگا است.

فواید یوگا برای قلب

یوگا موجب کاهش فشار خون و آرام شدن ضربان قلب می شود که برای بیماران مبتلا به پرفشاری خون، بیماری های قلبی- عروقی و سکته یک اثر درمانی به شمار می رود. در مطالعات بیوشیمیایی، از یوگا به عنوان یک عامل آنتی اکسیدان یاد شده است که موجب کاهش کلسترول و تری گلیسرید خون و همچنین تقویت سیستم ایمنی می شود.

اثرات یوگا بر بیماری ها

اثرات درمانی یوگا به خوبی مشخص شده اند. این ورزش موجب بهبود بیماری های مزمن از جمله آسم، کمر درد، التهاب مفاصل، بی خوابی و MS می شود.

 


[ شنبه 92/6/2 ] [ 3:4 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]

تباهی دختر 17 ساله با پیامک تبلیغاتی

ختر 17 ساله ای که با مشاهده پیامک تبلیغاتی روی گوشی تلفن همراهش، با ارسال کننده پیام ارتباط تلفنی برقرار کرده بود پس از فرار از منزل در دام خلافکاران گرفتار شد تا این که پلیس طرقبه و شاندیز او را در یک منزل که محل رفت و آمد افراد ناباب بود دستگیر کرد. تحقیقات کارآگاهان آگاهی نشان داد دختر مذکور در ماجرای زورگیری از یک طلافروش نیز نقش داشته است. بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.


[ شنبه 92/6/2 ] [ 3:2 عصر ] [ فریبا معلم ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب
RoozGozar.cOm--->

کد موسیقی برای وبلاگبازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 27
کل بازدیدها: 281741